Over

120,000

Worldwide

Saturday - Sunday CLOSED

Mon - Fri 8.00 - 18.00

Call us

 

PROSINCOVÉ LÍPOVINKY

Krásný bílý den z LÍPY!

Přinášíme Vám poslední lípovinky tohoto zvláštního roku 🙂

AKCE V prosinci

Na dobu adventu jsme si pro Vás připravili tyto akce:

4. prosince od 15 hodin

Vánoční hra aneb Co andělé zvěstovali

Poetická hra dvou popletených andělů, kteří zvěstují narození Ježíše Krista v Betlémě.

V představení jsou použity loutky, zpívání především méně známých vánočních písní a koled, živé muzicírování, drobné kejklířské či žonglérské hrátky. Adventně vás naladí, na duši pohladí.

Představení je vhodné pro malé i velké. 

Upozornění – škola bude přístupná ze strany od obecního úřadu.

13. prosince od 18 hodin

Rodičovské vyhoření

Kdo chce děti pro něco zapálit, musí sám hořet. Jak ale hořet tak, abychom nevyhořeli? Možná se nám někdy zdá, že je toho na nás moc a že ostatní rodiče se s takovými pocity nepotýkají. Ale není to tak. Když se nějaké aktivitě či práci budeme věnovat tak intenzivně a se zápalem, jako se věnujeme svým dětem, hrozí nám vyhoření. A totéž nám hrozí i v naší rodičovské roli. Jak mu předcházet, jak ho poznat a co s ním dělat, když ho na sobě pocítíme, si povíme na online workshopu se sociální pedagožkou a lektorkou s mnohaletou zkušeností v práci s lidmi, mládeží i dětmi Mgr. Nelou Mátlovou.

Registrace zde.

Lípa pomáhá

LÍPA pomáhá Unii pečujících https://uniepecujicich.cz/

Pamatujete na tradiční sbírku dárků pro Klára pomáhá? Organizace se transformovala a o pečující a pozůstalé teď pečuje její odnož Unie pečujících.

Tito lidé s náročným posláním a jejich rodiny nemají tolik času na vánoční radosti a starosti a i letos staneme sběrným místem pro dárky dětem i dospělým.

DO KDY? 13.12.2021 9:00

CO ZABALIT? hračky, knihy, hry (nové nebo v takovém stavu, jakém byste je chtěli i pro své děti), drogerie, domácí cukroví, sladkosti (i pro rodiny s bezlepkovou a bezmléčnou dietou), ořechy, …

JAK? zabalené jako vánoční dárek, s popiskem pro jaký věk a holka/kluk, žena/muž je vhodné, případně přilepit papírek s popisem obsahu

Těšíme se na pomáhání! 

Vy můžete pomoct lípě

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo?

Na odkaze http://bit.ly/30Kc-pro-LIPA-komunitni-centrum si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 7. 12. do 9. 12. 2021.

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho. 

ZÁBAVA NA POŠMOURNÉ DNY

V půjčovně deskový her pro Vás máme připraveny nové hry a knížky k Albi tužce:

Půjčovna deskových her 

Díky dotacím z obce a ESIF se nám podařilo otevřít DeskOFFky pro děti a dospělé a vybavit je krásnými deskovými hrami. Nyní nabízíme tyto hry k zapůjčení, abychom si mohli zpříjemnit čas doma. Zapůjčení hry na týden stojí 50 Kč. Kontaktujte naše koordinátorky na: info@lipa-kc.cz nebo 735 263 325.

Kufříky pro Vás máme nyní za trvale sníženou cenu!

Zábavné kufříky 

V každém kufříku najdete hry, tvoření, knížky a všemožné aktivity na dané téma (vesmír, dinosauři, atd.). Jednotlivé kufříky jsou připraveny tak, aby Vám zajistili zábavu na mnoho hodin. V každém z nich najdete knížku nebo jiný materiál, který Vás o daném tématu zaplaví všemožnými informacemi. Kufřík bude také obsahovat různá tvoření, včetně vzoru, návodu a potřebného materiálu, který byste doma nemuseli mít. Kufřík si můžete objednat na 14 dnů za 100 Kč na adrese info@lipa-kc.cz nebo na čísle 735 263 325.

Půjčovna knih

Naše vybavená knihovna je Vám plně k dispozici. Vyberte si libovolný titul z databáze knih. Neváhejte oslovit zaměstnance LÍPY (lektorka, koordinátorka), který Vám zvolenou knihu vydá a zapíše do výpůjčního systému.

Nechcete přijít o naše akce?

Pokud používáte elektronické kalendáře, můžete na stránce našich akcí využít tlačítko pro uložení akce přímo do Vašeho kalendáře a budete tak mít jistotu, že už o žádnou nepřijdete. Pokud si nebudete vědět rady, zeptejte se našich koordinátorek. Rády poradí.

Krásné adventní dny plné vánoční atmosféry a rodinné pohody Vám přeje,

LÍPA komunitní centrum

Comments are closed.
Nadcházející akce

 1. Letní cestovatelská hra

  20 června @ 17:00 - 10 července @ 17:00
 2. Příměstský tábor: Minilympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00
 3. Příměstský tábor: Olympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00
 4. Příměstský tábor: Kouzelný les

  1 srpna @ 8:00 - 5 srpna @ 16:00
 5. Příměstský tábor: Nekonečný příběh

  1 srpna @ 8:00 - 5 srpna @ 16:00