Over

120,000

Worldwide

Saturday - Sunday CLOSED

Mon - Fri 8.00 - 18.00

Call us

 

Listopadové lípovinky

Krásný podzimní den z LÍPY!

Přinášíme Vám nejnovější lípovinky.

KROUŽKY

Po zkušenostech z loňska opět registrujeme pouze na pololetí, abychom v případě nějakých omezení zvládli realizovat všechny hodiny. Na některých kroužcích máme ještě volno. Využijte naší široké nabídky!

AKCE V listopadu

Připravili jsme pro Vás spoustu akcí…

11. listopadu – 14. listopadu

Svatomartinská stezka

Tradičně netradiční stezka s úkoly, které Vám pomůžou naladit se na nastávající zimu. Na konci stezky je pro úspěšné luštitele připraven poklad. Je nutné se zaregistrovat, aby jsme s pokladem pro Vás počítali!

11. listopadu od 18 do 20 hodin

Prevence a léčba dětských nemocí přírodní cestou

Povídání o tom, jakým způsobem podpořit imunitu dětí stravou, režimem, případně doplňky stravy, jak nebránit sebeléčebným procesům v těle a zabránit neustálému opakování nachlazení. Registrace zde!

13. listopadu od 9 do 12 hodin

Adventní keramická dílna II.

Již tradiční adventní tvoření v naší keramické dílně, která je vybavena také dvěma hrnčířskými kruhy. Již nelze registrovat, jde o navazující dílnu.

14. listopadu od 15 do 16 hodin

O popleteném kouzelníkovi

Veselá pohádka pro děti od tří do devadesáti tří let o tom, že tam, kde je láska, se kouzlí mnohem líp! 

Hraje divadlo Tramtárie.

23. listopadu od 18 do 20 hodin

Odměny a tresty

Seminář o výchovných metodách a prostředcích, kterými se rodiče snaží ovlivňovat výchovu svých dětí. Hlídání dětí zajištěno. Registrace zde!

27. listopadu od 15 do 19 hodin

Vánoční těšení

Těšíte se na Vánoce? My moc. V slavnostní atmosféře si můžete spolu s dětmi vyrobit drobné dárky pro vaše blízké. Můžete se těšit na velice oblíbenou výrobu mýdel, aromatických olejů a parfémů, všechny možné papírové dekorace a potřeby, věnce na vánoční tabuli i dveře.

Lípa pomáhá

LÍPA pomáhá Unii pečujících https://uniepecujicich.cz/

Pamatujete na tradiční sbírku dárků pro Klára pomáhá? Organizace se transformovala a o pečující a pozůstalé teď pečuje její odnož Unie pečujících.

Tito lidé s náročným posláním a jejich rodiny nemají tolik času na vánoční radosti a starosti a i letos staneme sběrným místem pro dárky dětem i dospělým.

DO KDY? 13.12.2021 9:00

CO ZABALIT? hračky, knihy, hry (nové nebo v takovém stavu, jakém byste je chtěli i pro své děti), drogerie, domácí cukroví, sladkosti (i pro rodiny s bezlepkovou a bezmléčnou dietou), ořechy, …

JAK? zabalené jako vánoční dárek, s popiskem pro jaký věk a holka/kluk, žena/muž je vhodné, případně přilepit papírek s popisem obsahu

Těšíme se na pomáhání! 

ZÁBAVA NA POŠMOURNÉ DNY

Zábavné kufříky 

V každém kufříku najdete hry, tvoření, knížky a všemožné aktivity na dané téma (vesmír, dinosauři, atd.). Jednotlivé kufříky jsou připraveny tak, aby Vám zajistili zábavu na mnoho hodin. V každém z nich najdete knížku nebo jiný materiál, který Vás o daném tématu zaplaví všemožnými informacemi. Kufřík bude také obsahovat různá tvoření, včetně vzoru, návodu a potřebného materiálu, který byste doma nemuseli mít. Kufřík si můžete objednat na 14 dnů za 150 Kč na adrese info@lipa-kc.cz nebo na čísle 735 263 325.

Půjčovna deskových her 

Díky dotacím z obce a ESIF se nám podařilo otevřít DeskOFFky pro děti a dospělé a vybavit je krásnými deskovými hrami. Nyní nabízíme tyto hry k zapůjčení, abychom si mohli zpříjemnit čas doma. Zapůjčení hry na týden stojí 50 Kč. Kontaktujte naše koordinátorky na: info@lipa-kc.cz nebo 735 263 325.

Půjčovna knih

Naše vybavená knihovna je Vám plně k dispozici. Vyberte si libovolný titul z databáze knih. Neváhejte oslovit zaměstnance LÍPY (lektorka, koordinátorka), který Vám zvolenou knihu vydá a zapíše do výpůjčního systému.

POTŘEBUJETE HLÍDÁNÍ?

Lipka je služba pro členy – hlídání dětí ve věku 2 roky až 6 let s programem. Děti budou v péči kvalifikovaných chův, které s nimi budou zpívat, tancovat, vytvářet, zkoušet hudební nástroje, číst, chodit na procházku, cvičit a samozřejmě dostanou prostor k samostatné hře s hračkami. Rodiče tuto dobu mohou využít k návštěvám lékaře, práci nebo k odpočinku.

Přihlašovat se můžete vedoucí LIPKY Aleny Haluzové na telefonním čísle 704 212 579 nebo na e-mailové adrese alena@lipa-kc.cz nejpozději vždy předchozí den do 12.00

POTŘEBUJETE PORADIT?

Od září je Vám opět k dispozici rodinná poradna. Nabízíme psychologické poradenství v oblasti výchovy dětí, partnerského a rodinného života. Poradna je otevřená pro všechny rodiče v lokalitě. Nabízí jednorázové či krátkodobé poradenství, které je pro rodiče zdarma. Můžete nás kontaktovat na poradna@lipa-kc.cz nebo na telefonním čísle 735 207 303.

CHCETE NÁS PODPOŘIT?

Stále nás můžete podpořit online nákupy na e-shopech přes portál Givt. Případně stažením Givtího pomocníka, který Vám při všech Vašich nákupech nabídne nákup přes Givt a podpoření LÍPY.

Nechcete přijít o naše akce?

Pokud používáte elektronické kalendáře, můžete na stránce našich akcí využít tlačítko pro uložení akce přímo do Vašeho kalendáře a budete tak mít jistotu, že už o žádnou nepřijdete. Pokud si nebudete vědět rady, zeptejte se našich koordinátorek. Rády poradí.

Krásné podzimní dny plné sluníčka Vám přeje,

LÍPA komunitní centrum

Comments are closed.
Nadcházející akce

 1. Letní cestovatelská hra

  20 června @ 17:00 - 10 července @ 17:00
 2. Příměstský tábor: Minilympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00
 3. Příměstský tábor: Olympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00
 4. Příměstský tábor: Kouzelný les

  1 srpna @ 8:00 - 5 srpna @ 16:00
 5. Příměstský tábor: Nekonečný příběh

  1 srpna @ 8:00 - 5 srpna @ 16:00