Laktační a poporodní poradna

Narození dítěte má být nejkrásnějším okamžikem Vašeho života, ale něco není tak jak má? Necítíte se tak, jak si myslíte, že byste se cítit měla? Nebo miminko nepřibývá na váze, tak jak by mělo? U nás najdete podporu, porozumění a radu, jak si s nesnázemi poradit.

Laktační a poporodní poradna je k dispozici všem rodičům (nejen maminkám, ale i tatínkům), i nastávajícím rodičům. V přátelském prostředí poradny pomůžeme maminkám sladit se s potřebami miminka, v případě nesnází ujistíme či podpoříme. Najdete zde otevřené dveře i když potřebujete jen uklidnit, že je všechno v pořádku, či si jen o kojení popovídat a odpočinout si. V případě potřeby seznámíme rodiče s laktačními pomůckami.

Období po porodu je mnohdy velmi náročné, obzvláště pro prvorodiče. Jejich dosavadní představy o tom, jaké mateřství a otcovství bude, v častých případech naráží na jinou realitu a může se dostavit nejistota, nízká rodičovská sebedůvěra, únava, obavy nebo jiné nepříjemné pocity. Rádi bychom nabídli rodičům také možnost se přijít poradit ve všech oblastech péče o miminko, sžívání se s malým tvorečkem, ujistit se, že je všechno v pořádku. Můžete si přijít jen na chvíli odpočinout a změnit prostředí.

Rádi poradíme zájemcům o nošení dětí v šátku nebo v nosítku. Nabízíme možnost vyzkoušení šátků a k dispozici je také půjčovna šátků a několika kousků nosícího oblečení. 

Poradce: poradnu vede zdravotní sestra a zkušená laktační poradkyně Alena Haluzová, DiS.

Kontakt: je nutné si domluvit termín na telefonním čísle 704 212 579 nebo na e-mailu alena@lipa-kc.cz

Hlídání dětí: nabízíme zázemí dětské herny, takže s sebou můžete vzít i starší dítko.

Setkání: může proběhnout v prostorách LÍPY nebo online, po telefonu či emailu.

Cena: 120 Kč/h

Nadcházející akce

 1. Den otevřených dveří v LÍPĚ

  28 května @ 11:00 - 16:00
 2. Táta není k zahození: Pevnost Boyard

  19 června @ 14:00 - 17:00
 3. Léto na vsi

  24 června @ 18:00 - 22:00
 4. Příměstský tábor: Minilympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00
 5. Příměstský tábor: Olympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00