Jak to bude s tábory?

Letos jsme připravili velkou změnu a proto jsme se rozhodli Vám sepsat nejprve informace o tom, jak budou letošní tábory probíhat. Podrobné informace o jednotlivých táborech, jejich tématech a odkaz na registrační formulář Vám zašleme ve zvláštních LÍPOVINKÁCH během několika dnů. Budou také zveřejněny na našich webových a facebookových stránkách.

Nejprve k přihlašování, protože víme, že Vás to zajímá: členové LÍPY mají mezi výhodami členství přednostní umístění dítěte na tábor. Prakticky to probíhá tak, že členové centra mají přístup k registraci zhruba o dva dny dříve, než je pustíme na veřejnost. Ale od okamžiku zveřejnění pak rozhoduje pořadí přihlášení. Dále bychom chtěli podotknout, že formulář zasílá automatickou odpověď o přijetí registrace, nikoli však o přijetí dítěte na tábor. To Vám zašleme až my a rozhodující je pořadí přihlášení (žádné jiné kritérium není – víme, že máme najednou spoustu dobrých přátel, ale skutečně nebereme nikoho přednostně jen ze staré známosti, děkujeme za pochopení:)

Organizace tábora – naše zkušenosti z uplynulých pěti let a patnácti táborů nás dlouhodobě vedou k zamyšlení nad věkovou rozmanitostí tábora. Snažíme se vždy uzpůsobit program tak, aby byl příjemný a zajímavý jak pro ty nejmladší děti od pěti let, tak pro třeba dvanáctileté: To je většinou hodně náročné a prožitek jednotlivých dětí z tábora se dost liší. Proto jsme se letos rozhodli zavést zkušební rok se dvěma paralelními samostatnými tábory. Už delší dobu víme, že jeden z táborů bude kvůli tématu a jeho náročnosti pro děti od 9 let. Zbylé dva termíny budou rozděleny věkově na dva paralelní, ale samostatné tábory – jeden bude určen pro školní děti a a druhý pro předškolní děti (případně prvňáčky – to necháme na Vašem zvážení). Naším cílem je, aby byly příměstské tábory ušité dětem opravdu na míru, respektovaly jejich schopnosti, dovednosti a aby si je děti naplno užili. V neposlední řadě oceníme, když se sníží náročnost organizace jednotlivých táborů s ohledem na potřeby různých věkových skupin. Myslíme si, že to za cenu přípravy dvou dalších táborů stojí 🙂

Tábor školáků bude s jedním tématem umístěn na zámku a tábor mladších dětí bude se svým vlastním tématem umístěn v LÍPĚ. Pokud máte sourozence, mysleli jsme i na to. Scházet se budeme všichni na zámku a po společném uvítání se rozdělíme a mladší děti se přesunou do LÍPY.

Scházet se budeme každé ráno v 8 hod na nádvoří zámku, pokud nebudete informování jinak (například v den výletu se sejdeme přímo na zastávce autobusu), kde si je také v 16 hod vyzvednete. Pokud bude nutné přivést/vyzvednout dítě v jinou dobu, je třeba to kvůli programu a výletům hlásit předem.
Děti mají zajištěny dopolední svačinky, obědy, odpolední svačinky a pitný režim. Není tedy nutné jim dávat s sebou nějaké jídlo.

Výlety a animační programy ještě zajišťujeme, ale už teď víme, že se můžete těšit na výlet zoo, africké bubnování, výlet do podzemí nebo na Saharu.

Termíny táborů a jejich témata jsou:

 • 20. – 24. 7. 2020

pro školní děti – Kniha džunglí (v zámku)

pro předškolní děti – Zpátky do Afriky (v LÍPĚ)

 • 3. – 7. 8. 2020 (pouze pro děti od 9 let) – Pevnost Boyard (v zámku)
 • 17. – 21. 8. 2020

pro školní děti – Tajemný Egypt (v zámku)

pro předškolní děti – Podivuhodné příběhy sedmi moří (v LÍPĚ)

Registrace na tábor je závazná. Uplatňujeme storno poplatek ve výši 50% při zrušení rezervace méně jak týden před začátkem tábora.

Comments are closed.
Nadcházející akce

 1. Den otevřených dveří v LÍPĚ

  28 května @ 11:00 - 16:00
 2. Táta není k zahození: Pevnost Boyard

  19 června @ 14:00 - 17:00
 3. Léto na vsi

  24 června @ 18:00 - 22:00
 4. Příměstský tábor: Minilympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00
 5. Příměstský tábor: Olympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00