Tříkrálová cesta

Načítám Akce

« All Events

  • akce již proběhla.

Tříkrálová cesta

6. 1. 2021 @ 14:00 - 10. 1. 2021 @ 23:00

Na východ od Betléma v daleké zemi žili tři králové – mudrci. Přečetli mnoho učených knih a pozorovali hvězdy a jejich pohyby. Když se na obloze objevila nová hvězda a když zjistili, že září nad Judskou zemí velice je to rozrušilo.
“Proroci předpověděli, že se v judském Betlémě narodí významný vládce. A teď jsme viděli jeho znamení.” Tři králové se rychle připravili na cestu a každý z nich zakoupil pro mladého krále drahocenný dárek. Pak osedlali velbloudy a vydali se na dlouhou pouť na západ. Nová hvězda na nebi jim jasně označovala cestu. Nejdříve přišli do Jeruzaléma. V té době vládl v Jeruzalémě král Herodes. Když uslyšel o třech cizincích hledajících nového krále, dostal strach. Jestliže se objevil nový vládce, jehož narození zvěstovala jasná hvězda, musí to být někdo opravdu velice významný. A co potom bude s ním, králem Herodem?
Herodes si zavolal tři krále do svého paláce a jal se jich vyptávat na dítě.
“Narodilo se v Betlémě,” sdělil mu jeden ze tří králů, “neboť tak to předpověděli proroci. To dítě se stane největším králem, jakého kdy svět poznal.” Bylo to tedy tak, jak se obával. Herodes věděl, že musí to dítě nějakým způsobem zničit. “Také bych chtěl navštívit toho nového krále,” oznámil třem králům. “Až se budete vracet do svých zemí, zastavte se nejdříve v Jeruzalémě a řekněte mi, kde ho naleznu, abych se mu mohl jít poklonit.” Tři králové mu to slíbili a odjeli z Jeruzaléma. Celou cestu až do Betléma sledovali jasnou hvězdu. Ta zářila přímo nad chlévem a osvětlovala Marii, Josefa a malého Ježíška, kterého Marie držela v náručí. Tři králové rozpoznali, že je to vznešené a urozené děťátko a padli na kolena, aby se mu poklonili. Pak mu odevzdali své dary: zlato, kadidlo a myrhu. “A teď se musíme vrátit k Herodovi, abychom mu sdělili, kde mladého krále najde,” pravil jeden ze tří králů, leč tu noc se jim všem zdál sen. V něm je anděl varoval, aby Herodovi neříkali, kde Ježíšek je, neboť by jej žárlivý král přišel do Betléma zabít. Tři králové se proto vrátili do svých zemí jinou cestou.
… a když už všechno znáte, můžete vyrazit na tříkrálovou cestu, kterou pro Vás LÍPA připravila. Cesta je vhodná pro předškolní a mladší školní děti. K cestě nebudete potřebovat nic, stačí si vyhradit jen kousek času na příjemnou procházku.
Akce podpořena z dotace MŠMT, MAS a ESF.

Podrobnosti

Zahájení:
6. 1. 2021 @ 14:00
Ukončení:
10. 1. 2021 @ 23:00
Rubriky Akce:
, , ,

Pořadatel

LÍPA komunitní centrum

Místo konání

LÍPA komunitní centrum
Masarykova 35
Sokolnice, 66452
+ Google Mapa
Telefon:
+420735207303
Webová stránka:
www.lipa-kc.cz