Over

120,000

Worldwide

Saturday - Sunday CLOSED

Mon - Fri 8.00 - 18.00

Call us

 

🌳 únorové lípovinky 🌳

Zdravíme Vás, milí příznivci LÍPY!

Nejdůležitější informace hned na úvod – rádi bychom Vám srdečně poděkovali za Vaše dary, kterými jste podpořili chod LÍPY. Děkujeme za zapojení do Online Bazaru a probíhající Online Aukce. Děkujeme za odeslání členských poplatků. Děkujeme, že v tento okamžik pro Vás má kdo psát tyto LÍPOVINKY, připravovat aktivity, akce a v neposlední řadě také příměstské tábory, na které se už ptáte. DĚKUJEME!

image.png

Protože je nám samotným v tiché, prázdné LÍPĚ smutno (a taky nechceme vytápět tolik prostoru zbytečně:), pracujeme formou homeoffice. Zůstáváme Vám však plně k dispozici na e-mailové adrese info@lipa-kc.cz, na telefonním čísle 735 263 325 nebo také osobně v LÍPĚ vždy v úterý 15 – 17 hodin nebo ve čtvrtek 8 – 12 hodin.

image.png

Avšak i na homeoffice pracujeme pilně – ušili jsme pro Vás nové služby na míru podmínkám této zvláštní zimy. V nabídce našich služeb na webových stránkách jsme upravili kategorie na aktuální témata www.lipa-kc.cz

image.png

Společně to zvládneme – v této záložce najdete tipy, jak přežít náročné období, kdy jsme všichni neustále spolu, děti na distanční výuce, rodiče často na home office. Jak skloubit práci a kontrolu dětí. Jak zvládnout období, kdy nevidíme světlo na konci tunelu a dochází nám síly.

Webináře – semináře plánované na začátek kalendářního roku převádíme do online verze. Nechceme před sebou tlačit kupu podpořených seminářů, abychom Vás v okamžiku rozvolnění zahltily a proto některé z nich uskutečníme formou webináře.

Přijďte si pro radu – rodinná poradna nabízí psychologické poradenství v oblasti výchovy dětí, partnerského a rodinného života. Poradna je otevřená pro všechny rodiče v lokalitě. Nabízí jednorázové či krátkodobé poradenství, které je pro rodiče zdarma. V současné situaci je stále více aktuální a kromě problémů, které ve svém životě řešíme, musíme nyní čelit i důsledkům epidemiologické situace. Každému z nás je poradna otevřená a může si ulevit od tíže, vypovídat se, svěřit se a v případě potřeby dalšího řešení můžeme pomoci nasměrovat na správná místa následné péče. Můžete nás kontaktovat na poradna@lipa-kc.cz nebo na telefonním čísle 735 207 303.

Zábava na doma – Pro zachování rodinné pohody i přes intenzivní spolubytí posledních dnů jsme spustili půjčovnu deskových her. Půjčit si můžete spoustu zcela nových her, které jsme v loňském roce nakoupili z dotace z obce a ESF na nově založený badatelský klub – deskOFFky. Stále je Vám k dispozici půjčovna knih, kterou převádíme do webové databáze. V následujících týdnech také dokončíme a zveřejníme půjčovnu našeho vybavení – jedná se především o sportovní a zábavné pomůcky, které využíváme nejvíce o příměstských táborech a ve zbývajícím čase nám leží bez užitku ve skladu 🙂

Čas pro rodinu – akce, které jsou pro Vás připravované s ohledem na aktuální nařízení a podmínky. Tématické procházky, putování, cesty za pokladem a jiné.

Zábavné kufříky – novinka, pro aktuální dlouhé dny v sociální izolaci. V každém kufříku najdete hry, tvoření, knížky a všemožné aktivity na dané téma (vesmír, dinosauři, atd.). Tématické kufříky plné aktivit postupně doplňujeme o nové kousky.

image.png

Kroužky zatím zůstávají v hibernaci. Přestáváme čekat na to, až „bude líp“ a „snad už brzo“ a začínáme řešit, co s rozjetými kroužky. Optimismus, se kterým jsme znovuspuštění vyhlíželi, nás opouští a v průběhu února budeme klienty jednotlivých kroužků kontaktovat s návrhy.

image.png

Pracujeme na přípravě letních příměstských táborů. Příští týden půjdou do světa a spustíme registraci (dříve než obvykle). Přístupy k registraci mají nejdříve členové LÍPY, poté je k dispozici všem. Faktury za tábory budeme vystavovat až na jaře, ale potvrzení o umístění Vašeho dítěte dostanete hned. Více informací k táborům půjde samostatnými Táborovými lípovinkami.

image.png

Kdo dnes nenakupuje online, jako by nebyl. Minimálně nebyl obutý v nových zimních botách nebo oblečený do nové bundy či kabátu. Většinu zboží v dnešních dnech jinak než online nenakoupíme. A my Vás prosíme, abyste při těch Vašich online nákupech mysleli i na nás a na adresu Vašeho vybraného e-shopu šli přes portál Givt. Připadně abyste na nás mysleli jen jednou a stáhli si Givtího pomocníka, který Vám při všech Vašich nákupech nabídne nákup přes Givt a podpoření LÍPY. Nebojte, pro Vás se cena produktu nezmění.

image.png

Po dlouhé úvaze jsme se rozhodli náš letošní projekt Rok na vsi odložit na příští rok. Máme krásné plány a bojíme se, že letos by z nemalé části přišly vniveč. Místo jednoho velikého celoročního projektu Vám raději připravíme více menších, které budou přizpůsobeny situaci, která v daném okamžiku bude aktuální.

image.png

Krásný mrazivý den Vám přeje

LÍPA komunitní centrum

image.png

Previous

Comments are closed.
Nadcházející akce

 1. Letní cestovatelská hra

  20 června @ 17:00 - 10 července @ 17:00
 2. Příměstský tábor: Minilympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00
 3. Příměstský tábor: Olympiáda

  18 července @ 8:00 - 22 července @ 16:00
 4. Příměstský tábor: Kouzelný les

  1 srpna @ 8:00 - 5 srpna @ 16:00
 5. Příměstský tábor: Nekonečný příběh

  1 srpna @ 8:00 - 5 srpna @ 16:00