Svatomartinské čtení

Svatomartinské čtení pro děti proběhlo tentokrát na zámku. V naší oblíbené Sala Teraně jsme se sešli v počtu víc než hojném (24 dětí,5 dospělých a jeden pěnový kůň). Čtení jsme prokládali tematickými aktivitami ve skupinkách. Například jsme skládali puzzle s Martinem či s husou, doplňovali do textu, připravené byla i bludiště, osmisměrky či omalovánky.
Koník z pěnové nudle nezůstal dlouho sám, děti mu vyrobily čtyřiadvacet různě barevných kamarádů (a až Vám bude doma zavazet, snadno se změní opět na nudli do bazénu).
Od výroby nás vyrušil nález osamělé podkovy. Oblékli jsme se, vydali jsme se ven a zjistili jsme, že vůbec není osamělá, ale naopak je jich v setmělé zámecké zahradě spousta. Cesta z podkůvek nás vedla zahradou, až jsme pod jednou lampou narazili na ubohého žebráka, který se třásl zimou. Děti se s ním rozdělili o jednohubky s paštikou, ale zimu jsme tím nijak nezmenšili.
Naštěstí jel zrovna kolem na svém bílém koni svatý Martin. Ten neváhal, svůj plášť mečem rozetnul vedví a půlku daroval žebrákovi.
Pak se děti pozdravili s koněm, snědli svačinku, dodělali výrobky a už na svých ořích uháněli k domovu 🙂

Děkujeme sv. Martinovi – Vítkovi, poničce Ivory a jejím vodičům ze Stáj S. a Domovu pro seniory Sokolnice!

Mizerná kvalita fotografií je bohužel způsobena světlem, ne rukama fotografek 🙂

Comments are closed.