Knihy v LÍPĚ

„Knihy nemají být nábytkem, který by zdobil dům. Mají být potravou, která živí ducha.“

(Francesco Petrarca)

I když to možná na první pohled není vidět, LÍPA má spoustu knih, které živí našeho ducha. Na druhý pohled si už asi všimnete, že v chodbě centra jsou mezi nástěnkami poličky s knihami z naší knihovny, které jsou k dispozici všem návštěvníkům LÍPY. Ať už na prolistování při čekání na Vaše děti během kroužků nebo na zapůjčení na doma.

Vystavená je jen část z naší nabídky. K dispozici máte i seznam na našich webových stránkách http://lipa-kc.cz/knihovna/ nebo v tištěné podobě v chodbě. Pokud kniha, kterou jste si vybrali, není na poličkách, neváhejte oslovit lektorku nebo koordinátorku centra, které Vám zvolenou knihu rádi najdou v naší knihovně a danou knihu zanesou do výpůjčního systému.

Pro Vaše děti jsou připraveny také knížky v herně. Mohou si je sami číst a prolistovávat. Pro ty nejmenší máme leporela a obrázkové knížky s tvrdými stránkami.

V dopolední LIPCE dětem máme krátký úsek vyhrazený na četbu (využíváme ho zejména, nedovolí-li nám počasí procházku venku). Kromě pohádkových knížek máme pro děti připravené poučné příběhy z farmy nebo o tom, jak funguje elektřina či zemní plyn 🙂


Naše chůvy i lektorky čerpají inspiraci pro výtvarnou, pohybovou i rozvojovou práci s dětmi s pestré nabídky knih, které mají stále k dispozici v LÍPĚ.

Čtenářské gramotnosti věnujeme velkou péči, mimo jiné i pravidelným čtením pro děti, které pořádáme ve spolupráci s místní knihovnou každý měsíc.

Comments are closed.