Informace

Když jsme před šesti týdny pozastavovali činnost LÍPY, ani v těch nejdivočejších snech by nás nenapadlo, že to bude na tak dlouhou dobu. A už vůbec ne, jakých obrátek následně celá situace nabere. Po prvních týdnech šoku se dostáváme do stadia smíření a přizpůsobení.

Aktuálně LÍPA funguje v nouzovém režimu. Budova jako taková zůstává pro veřejnost zavřená, my fungujeme omezeně a pouze v rámci home office. Některé kroužky probíhají online po skypu, jiné v domácím prostředí pomocí metodiky od lektorek. A některé kroužky v hibernaci čekají, až se budeme moci zase scházet.

Akce, které jsme plánovali, jsme buď dočasně odložili na neurčito, některé jsme bohužel letos museli zrušit úplně. Semináře jsme odložili a v nejbližší době proběhnou formou webináře.

A k tomu, co nás všechny zajímá nejvíc – jak to bude dál? Vzhledem k tomu, jak často a nečekaně se situace mění, raději neplánujeme nijak dlouhodobě dopředu. V návrhu na rozvolnění situace sice zazněla data, ale jedná se prozatím pouze o návrh, v tomto ohledu nebylo zatím vydáno žádné platné rozhodnutí vlády (nicméně, jak jsme zmínili – situace se často mění). Proto jsme se rozhodli reagovat až podle aktuálního vývoje. Nebudeme Vám tedy slibovat pevné datum, ke kterému obnovíme svou činnost v plném rozsahu, ale můžeme Vám slíbit, že jakmile to bude možné, budeme pro Vás opět k dispozici.

V souvislosti s výše řečeným – prozatím nijak neměníme plán letních příměstských táborů. Nicméně zvažujeme různé scénaře, reagující na možná omezení nebo nařízení. Ale žádná rozhodnutí zatím nečiníme.

Na nejbližší dny pro Vás připravujeme cyklus příspěvků s názvem LÍPA za časů koronaviru, kde Vám přiblížíme, jak situaci prožíváme my – lidé stojící za LÍPOU.

Comments are closed.